Gitary klasyczne, Wydarzenia

FARRU – finał Festiwalu Flamenco Miasto Krasnali

Farru, jeden z utalentowanych tancerzy flamenco na całym świecie i syn „Los Farrucos”, przybywa na swoje jedyny występ w Polsce ze spektaklem muzycznym „Por un sueño”, inspirowanym jego współpracą z legendarnym mistrzem.

Antonio Fernández Montoya, znany jako „Farru”, jest częścią znanego rodzeństwa „Los Farrucos” i w świecie flamenco jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych tancerzy. Jego kariera obejmuje współpracę z wieloma międzynarodowymi gwiazdami, takimi jak Beyoncé, Björk, Mark Anthony, Paulina Rubio, Madonna, a także z najwybitniejszymi muzykami flamenco, takimi jak Paco de Lucía, Tomatito i zespołem El Barrio.

Po pięciu latach podróży po najlepszych teatrach z gitarzystą Paco de Lucíą, Farru odczuł silną potrzebę ponownego odkrycia samego siebie, swoich motywacji i przesłania, które mogłoby prowadzić do stworzenia własnego spektaklu. Przejęcie tej roli, którą mistrz Paco de Lucía powierzył temu wszechstronnemu artyście, nie było łatwe: „Przez całą noc śniłem o Tobie. Widziałem, jak tańczysz, śpiewasz i grasz na gitarze, to jest to, co musisz robić”. Te słowa Mistrza rezonowały w umyśle Farru, a radość życia, którą doświadczał gitarzysta, stała się celem, do którego zdecydował się dążyć. Rady Paco de Lucíi otworzyły nowy artystyczny rozdział dla Farru, stanowiąc punkt zwrotny, od którego nie ma już odwrotu w jego karierze.

W tym występie, zaprezentuje on wybór określonej drogi, swoją wewnętrzną walkę i determinację w sprostaniu nowym wyzwaniom, co bez wątpienia pozwoliło mu na ewolucję i dojrzewanie.

Dołączą do niego znane postacie, między innymi śpiewak Rafael de Utrera, który współpracował z mistrzem Paco de Lucíą podczas wielu tras koncertowych oraz śpiewający u boku wspaniałego Vicente Amigo. Wystąpi również znakomity gitarzysta Pedro María Peña – artysta wywodzący się z dwóch kluczowych rodów artystycznych w historii flamenco, „Peña” z Lebrijy i „Perrate” z Utrery.

Podczas wieczoru wieńczącego pierwszą edycję międzynarodowego Festiwalu Flamenco Miasto Krasnali/Ciudad de Duendes 25 listopada we Wrocławiu wystąpią następujący artyści:
FARRU (taniec, śpiew i gitara),
RAFAEL DE UTRERA – gość specjalny (śpiew, palmas),
ANTONIO VILLAR (śpiew, palmas),
PEDRO MARÍA PEÑA – gość specjalny (gitara)
JOSÉ GALVEZ (gitara) oraz
PACO VEGA (perkusja).

Zapraszamy na unikalne widowisko flamenco zatytułowane „NA SEN”!