Struny gitarowe

Które struny nadają się najlepiej do rozpoczęcia nauki

W tym artykule poruszymy trudną kwestie, mianowicie które struny nadają się najlepiej do rozpoczęcia nauki. Jeśli jesteśmy osobami zaczynającymi przygodą z gitarą, to stanowczo odradzam wyboru strun samemu. Dlaczego?- Ponieważ nie wiemy, czym cechują się grube struny, a czym cienkie. Najlepiej iść wraz z osobą, która gra na gitarze od dłuższego czasu. Jeśli nie dysponujemy taką osoba, to koniecznie słuchaj z uwagą rad, które są zawarte w tym artykule.

Po pierwsze musimy wybrać, czy struny nylonowe, czy metalowe. Jeśli masz gitarę klasyczną, to nylonowe, natomiast podczas gdy elektryczną, czy akustyczną, to metaliczne. Jeśli chodzi o wybór grubości, to najlepszym rozwiązaniem okazuje się dla nas wybór strun, na których będziemy mogli z większą łatwością uczyć się gry.

Moim zdaniem lepsze są struny cienkie, ponieważ nie będą nas aż tak bolały palce, jak w przypadku strun grubszych. Mam nadzieję, że dzięki radom, które zawarłem w tym artykule będziesz mógł z łatwością wybrać struny do gitary.