News

Nowości JHS targi NAMM Show 2019

Joshua Heath Scott to pomysłodawca efektów JHS, które produkowane są w Kansas City/USA. W tym roku podczas targów NAMM Show w Anaheim/USA, JHS zaprezentuje 5 nowych efektów
JHS The Clover – Preamp dla gitary elektrycznej, akustycznej i basu.

Clover to preamp/booster dla gitary elektrycznej, akustycznej, czy basu oparty na układzie 1984 Boss FA-1 FET preamp. Efekt wyróżnia się prostym, 3 pasmowym EQ, które efektywnie dostraja nasze brzmienie. Clover to niezastąpione urządzenie dla każdego wzmacniacza. Clover to także idealny preamp oraz booster dla efektów overdrive, popychając sygnał do magicznej granicy naturalnie brzmiącego przesteru. Dzięki EQ, specjalnie dostroimy nasz sygnał, do momentu kiedy brzmi on najładniej. Poza możliwością korekcji parametrów Bass, Middle i Treble, Clover posiada 3 funkcyjny przełącznik obrotowy (No EQ, No Mids, Full EQ).

Urządzenie pozwala na “podpalenie” brzmienia małego komba, tak aby brzmiało jak rasowy wzmacniacz, z dźwięcznym przesterem, brzmieniem którego wcześniej nie moglibyśmy uzyskać. Gitary na przystawkach singlecoil dostają więcej głębi i dynamiki. Natomiast instrumenty z przystawkami humbucker, uzyskują więcej przejrzystości oraz charakteru. JHS Clover sprawdzi się też idealnie z gitarą akustyczną oraz gitarą basową. JHS Clover posiada też dodatkowy port XLR output z przełącznikiem ground lift.

Demo wideo:

Sugerowana cena JHS The Clover to 1007 PLN, wliczając VAT.

JHS Whitey Tighty – Mini Compressor

Whitey Tighty to kompresor FET w oszczędzającej miejsce na pedalboardzie, małej obudowie, oraz 3 pokrętłami: Volume, Compression oraz Blend. Pokrętło volume dostraja głośność do poziomu Unity Gain or lub wyżej, aby zrekompensować utracony poziom sygnału przy kompresji. Pokrętło Comp to kontrola poziomu nasilenia kompresji, z subtelną i łagodną kompresją, która idealnie nadaje się do country, bluesa, popu oraz rocka.

Kontrola blend JHS Whitey Tighty pozwala na połączenie sygnału nieprzetworzonego z sygnałem skompresowanym, tak aby odpowiednio ustawić brzmienie. Dzięki temu zachowujemy oryginalny sygnał studyjnej jakości, który zabiera nasze brzmienie na kolejny poziom.

Demo wideo:

Sugerowana cena JHS Whitey Tighty to 690 PLN, wliczając VAT.

JHS Switchback – Amp Input Switcher / A/B True Bypass Looper / A/B Box / Effects Loop A/B

JHS Switchback to użyteczne i niezastąpione narzędzie na scenę i do studia. Urządzenie posiada wejście i wyjście, a także dwie niezależne, pętle efektów (send/return) a także przełączanie A/B, które może być sterowany za pomocą opcjonalnego przełącznika JHS Red Remote. Switchback to w 100% true bypass, kiedy nie pracuje, nie wpływa w żadnym stopniu na sygnał. Urządzenie ma wiele ciekawych zastosowań:

1. A/B True Bypass Looper

Podłącz efekt, lub łańcuch efektów do pierwszej pętli, oraz kolejny efekt, lub łańcuch efektów do kolejnej pętli. Przełącznik na JHS Switchback (lub dzięki opcjonalnemu Red Remote) pozwala na przełączanie między pętlami.

2. Simple True Bypass Looper

Podłącz efekt lub łańcuch efektów. Przełącznik (opcjonalnie Red Remote) będzie działa jako aktywacja bypass lub uaktywnianie pętli. Nie ma konieczności podłączania kolejnej pętli kablem, Switchback automatycznie utrzymuje w trybie bypass nieużywaną/niepodłączoną pętlę.

3. A/B Box

Użyj Send 1 oraz Send 2 aby wysyłać sygnał do dwóch wzmacniaczy, lub dodatkowych efektów or lub innych urządzeń które potrzebują rozdzielania sygnału. Ponownie, opcjonalnie zastosowany JHS Red Remote pozwala na zdalne sterowanie funkcją.

4. Amp Input Switcher

Użyj Send 1 dla kanału pierwszego oraz Send 2 dla kanału drugiego wzmacniacza. Funkcja ta pozwala na zmianę kanałów każdego wzmacniacza z kilkoma wejściami, tak jak np. stare wzmacniacze Marshall czy Fender.

5. Effect Loop A/B

Połącz kanał wyjścia Send pętli efektów wzmacniacza do wejsćia Switchback oraz gniazdo return wzmacniacza z wyjściem Switchback. Przełączaj pomiędzy pętlami w Switchback tak jak zaprezentowano w przykładzie pierwszym.

Dzięki opcjonalnemu JHS Red Remote, można połączyć wszystkie efekty w pętli, niewidocznie, pod pedalboardom lub racku, a aktywny jest tylko red Remote.

Sugerowana cena JHS Switchback to 616 PLN, wliczając VAT.

JHS Active A/B/Y

JHS Active A/B/Y Box to idealne rozwiązanie, jeśli chcemy wysłać sygnał do dwóch wyjsć, z opcją wybierania pomiędzy jednym i drugim.

Podłącz instrument za pomocą kabla do gniazda input, gniazda output wysyłają sygbał do dowolnej kombinacji wzmacniaczy, interfejsów, mikserów i innych. Uzywaj przełączników do zmiany pomiędzy kanałami A i B. Naciśnij przełącznik Y aby aktywować obydwa kanały. Jako że JHS Active A/B/Y posiada transformator na jednym z wyjść, przełącznik ground lift nie jest wymagany, jako że transformator eliminuje szumy.

Dzięki transformatorowi na wyjściu, tranzystorom FET pozwalającym na ciche przełączanie, możliwości używania obu wyjść jednocześnie, JHS Active A/B/Y staje się niezastąpionym urządzeniem.

Sugerowana cena JHS Active A/B/Y to 638 PLN, wliczając VAT.

JHS Summing Amp

JHS Pedals Summing Amp to praktyczny wzmacniacz sumujący. Urządzenie pozwala miksować dwa wejścia w jedno wyjście. JHS Summing Amp generuje sygnał mono z dwóch wejść.

Idealne narzędzie dla równolegle połączonych efektów kiedy nie chcemy aby sygnał jednego przechodził przez drugi. “The Edge” używa tej techniki od lat 80-tych w swoich efektach delay. Technika ta ma także zastosowanie dla kostek overdrive, aby nie wpływały na siebie szeregowo, tylko były połączone równolegle. Inne zastosowanie to równoległe połączenie fuzz i kompresji, tak aby fuzz nie był dławiony przez kompresor.

JHS Summing Amp pozwala na zupełnie odmienny system połączenia efektów, którego do tej pory wielu nie próbowało, a który umożliwia na nowe możliwości brzmieniowe.

Sugerowana cena JHS Summing Amp to 616 PLN, wliczając VAT.

Wszystkie nowości JHS dostępne będą od 12 lutego.

Po więcej informacji o JHS pedals, zapraszamy na:

https://www.jhspedals.com