Gitary klasyczne

Wybór gitar. Droga czy tania?

Planujesz rozpocząć naukę gry na gitarze, jednak nie masz pojęcia, czy wybrać tani, czy drogi instrument?- Jeżeli tak, to artykuł ten skutecznie pomoże Ci w podjęciu decyzji. Zacznijmy od tego, że nie może nawet przejść Ci myśl o zakupie gitary, która nie jest markowa.

Dlaczego? Ponieważ wystarczy nam na bardzo krótko, nie mówiąc o fatalnym dźwięku, który będzie wydawała, lub o rozklejającym się gryfie. OK., wiemy już, że nie mamy kupować markowe gitary, teraz nastaje pytanie

W jakim przedziale cenowym zakupić instrument? Musimy zacząć od stwierdzenia, że gitary droższe wydają lepszy dźwięk, jednak osoba początkującą nie zauważy tego i szybkość nauki poprzez gitarę z wyższej półki nie przyspieszy się. Powszechnie za najlepsze rozwiązanie okazuje się kupno średniej gitary.

Dlaczego? Ponieważ będzie wydawała dobry dźwięk, a przy tym nie rozleci się. Jeżeli natomiast będziemy chcieli po kilku latach nauki być profesjonalnymi muzykami, to bardzo dobrze jest w tedy zakupić droższą gitarę, która będzie nam służyć przy odpowiedniej konserwacji bardzo długo.